Prof. Dr. Alfredas Chmieliauskas

Profesorius
El. paštas: alfredas.chmieliauskas@archive.ism.lt
ORCID

Prof. dr. Alfredas Chmieliauskas, baigęs matematikos studijas Vilniaus universitete (1978), įgijo daktaro laipsnį kompiuterių sistemų ir tinklų srityje Latvijos mokslų akademijoje Rygoje (1989). Jis taip pat baigė viešojo administravimo ir politikos magistrantūros studijų programą Hamline universitete, Saint Paul, Minesota, JAV (1994).

Alfredas Chmieliauskas yra vienas iš ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto steigėjų (1999) ir rektorius (2014-2018). Šiuo metu ISM jis dėsto bakalauro, magistrantūros ir vadovų mokyklos studijų programose. Jo dėstymo sritys apima projektų, programų ir portfelių valdymą, inovacijų ir pokyčių valdymą. Šalia dėstymo ISM ir kituose Lietuvos universitetuose, jis skaito paskaitas Europos šalyse ir JAV.

Alfredas Chmieliauskas yra vienas iš Lietuvos projektų vadybos asociacijos įkūrėjų (2004) ir prezidentas (2004-2015). Jis turi Tarptautinės projektų valdymo asociacijos (IPMA) A lygio sertifikatą ir yra IPMA įgaliotasis nacionalinis vertintojas. Būdamas konsultantu ir projektų valdymo konsultacinės įmonės savininku, teikė mokymo ir konsultavimo paslaugas daugiau nei 250 verslo ir viešojo sektoriaus organizacijų.

Šiuo metu jis taip pat yra Lietuvos Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) valdybos narys.

Pastaraisiais metais Alfredo Chmieliausko tyrimų interesai skirti įvairiems projektinio darbo organizacijose aspektams. Jis kartu su kolegomis gavo ISM Metų tyrėjų komandos apdovanojimą (2018) už publikacijas aukšto rango tarptautiniuose žurnaluose. Jis dalyvavo didelės apimties tarptautiniame tyrimų projekte, kuriam vadovavo prof. Ralfas Mulleris iš BI Norwegian Business School. Šis projektas pelnė IPMA apdovanojimą už subalansuotos lyderystės reiškinio projektuose analizę (2019).

Tyrimų sritys

  • Projektinis darbas organizacijose

Dėstymo sritys

  • Projektų, programų ir portfelių valdymas
  • Inovacijų ir pokyčių valdymas

Publikacijos

envelopephone-handsetcrosschevron-downchevron-rightchevron-right-circle