Apie ISM

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto strategijos ašis – būti žingsniu priekyje, pripažįstamam už inovacijas, fokusą į ateities kompetencijas ir minties lyderystę.

Susipažinkite su ISM

Sveiki atvykę į ypatingą vietą.

Ypatingą ne dėl auditorijų, geografijos, mokymosi įrankių gausos (nors, reikia pripažinti, mūsų auditorijos — simpatiškos, lokacija — pavydėtina, o lektoriai — rinktiniai), ne, ji ypatinga, nes čia studijuoja tokie žmonės kaip Tu.

Tokie, kurie baigė mokyklą ir nekantrauja nerti. Į naujas patirtis, kompetencijas, ar įgūdžius. Tam, kad vėliau, po kelerių metų galėtų išeiti su pakelta galva į platųjį pasaulį ir išdidžiai ištarti: aš sustiprėjau ir aš esu pasiruošusi/-ęs.

„Pasiruošei kam?“, Tavęs tuoj paklaus. Ir Tu turėsi atsakymą, nes tai vieta, kurioje mokaisi klausti ir atsakyti, vystyti savo idėjas, suteikti joms galių ir palikti įspaudą.

ISM kreipiasi angliškai, kaip kitaip, juk tai yra tarptautinis universitetas, ir sako: “Learn to impact”. Išmok kaip daryti pokyčius, išmok keisti, išmok įtaigos. Nori geresnio pasaulio, savo startuolio, gaivios karjeros, globalios sėkmės? “Learn to impact”.

Tai yra ypatinga vieta, pasiimk kuo daugiau to ypatingumo sau.
„ISM yra platforma, kurioje motyvuoti studentai susitinka su patyrusiais akademikais ir sėkmingais verslo lyderiais. Vieta, kur ateities lyderiai mokosi ir kuria kartu. Įgyvendinant šią misiją, ISM ambicijos turi siekti daug toliau nei auditorijų sienos ar akademiniai darbai. Norėdamas padėti lyderiams augti, ISM universitetas pats turi būti lyderis”.
Dr. Dalius Misiūnas
ISM universiteto rektorius

Informacija apie universitetą

Misija, strategija ir vizija
Vertybės
Akreditacijos
Socialinė atsakomybė
Dirbtinio Intelekto naudojimas

ISM strategija 2025 m. – one step ahead

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto strategijos ašis – būti žingsniu priekyje, pripažįstamam už inovacijas, fokusą į ateities kompetencijas ir minties lyderystę.

Misija

Iššūkis šiandienai. Įkvėpimas ateičiai. Impulsas pokyčiams.
Mūsų misija yra būti aukščiausio lygio verslo universitetu Šiaurės Europoje, pripažintu už mąstymo lyderystę, novatorišką požiūrį į moksliniais tyrimais pagrįstą švietimą, susitelkimą į ateities kompetencijas, įsipareigojimą mokytis visą gyvenimą, norą tyrinėti ir siekti tobulumo visame, ką darome.

Vizija

Šiaurės Europos verslo universitetas pripažintas kaip visuomet esantis vienu žingsniu priekyje.
Būti platforma, skirta kokybiškiems studentų, esamų ir būsimų vadovų, verslininkų, ekspertų mokymams. Drauge su verslo ir visuomenės partneriais mes dalijamės žiniomis, reikalingomis kritiniam mąstymui, kad mestume iššūkį nusistovėjusioms normoms, įkvėptume tobulėjimą ir suteiktume postūmį tvariems pokyčiams. Mūsų bendruomenė – studentai, dėstytojai, darbuotojai, absolventai, verslo partneriai – prisideda prie geresnės visuomenės kūrimo, imdamiesi lyderystės formuojant bendrą visų mūsų ateitį.

Bendruomenė, pagrįsta pasitikėjimu ir bendradarbiavimu

Savo bendruomenę – studentus, dėstytojus, darbuotojus, partnerius, absolventus – laikome didžiausiu mūsų turtu siekiant universiteto strateginių tikslų. Tikime asmenine ir bendra atsakomybe: esame asmeniškai atsakingi už prisiimtų įsipareigojimų vykdymą bei už tai, kad suteiktume pagalbą bei paramą tiems, kuriems jų reikia: kolegai, studentui ar absolventui.
Elgiamės pagarbiai, esame atviri ir vertiname skirtingas nuomones, nes jos suteikia galimybę mokytis ir augti.

Kokybė viskame, ką darome

Tobulumas reiškia, kad siekiame individualaus, bendruomeninio ir visuomenės vystymosi bei nuolatinio tobulėjimo visą gyvenimą trunkančio mokymosi procese. Mes keliame aukštus standartus sau ir kitiems ir esame pasiryžę tapti geresniais visame kame, ką darome. Mums tobulumas reiškia kelionę į meistriškumą – mąstymą, kurio laikomės patys ir kurį įkvepiame kitiems.

Drąsa mesti iššūkį status quo ir visuomet pirmauti

Drąsi bendruomenė nebijo konstruktyviai kritikuoti ir pasakyti autoritetui, kad jis klysta. Mes siekiame sukurti saugią aplinką visiems, kas išdrįsta prieštarauti įsigalėjusiai nuomonei – štai kodėl puoselėjame kultūrą, kurioje nesibaiminame rizikos ir mokomės neišsigąsti nesėkmių. Siekiame sumažinti naujovių diegimo riziką, suteikdami daugiau veiksmų laisvės drąsiesiems.

Atsakomybė gerbti ir laikytis įsipareigojimų

Atsakomybė reiškia rūpintis mūsų studentais nuo pat jų įstojimo iki studijų baigimo ir nukreipti juos mokymosi visą gyvenimą keliu. Jaučiamės atsakingi už finansinių iššūkių turinčius motyvuotus studentus, taigi teikiame finansinę paramą jų studijoms. Gerbiame savo bendruomenę – atvirai dalijamės informacija, prašyme sąžiningų atsiliepimų ir, prireikus, greitai reaguojame. Mūsų taisyklės galioja visiems – nuo ​​studento iki prezidento.

Gerbiame aplinką ir turime planą, kaip sumažinti atliekas, energiją, anglies dvideginio emisijas, taip pat esame įsipareigoję šviesti mokinius bei visuomenę tvarumo ir socialinės atsakomybės klausimais.

4 Palmes

ISM vadybos ir ekonomikos universitetas vienintelis Lietuvoje universitetas turintis 4 iš 5 palmės šakeles, teikiamas „Eduniversal“ tarptautinės reitingų agentūros.

AACSB narys

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pretenduoja gauti aukščiausio lygio pasaulio verslo mokyklų tinklo (AACSB) akreditaciją, liudijančią tarptautinį verslo ir visuomenės pripažinimą.
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tapo viena iš 100 pirmųjų verslo mokyklų, prisijungusių prie Jungtinių Tautų atsakingo vadybos mokymo principų iniciatyvos (Principles for Responsible Management Education – PRME). Jos nariai pasižadėjo savo studentams diegti socialinės atsakomybės ir darnios plėtros idėjas ir taip skatinti atsakingos lyderystės ugdymą visuomenėje.

ISM taip pat vienas pirmųjų Lietuvos universitetų, tapęs Jungtinių Tautų inicijuoto Pasaulinio Susitarimo nariu ir taip prisijungęs prie Nacionalinio atsakingo verslo įmonių tinklo. Šis tinklas veikti kartu vienija verslo įmones bei organizacijas, Jungtinių Tautų organizaciją (JTO) ir pilietinę visuomenę, remiantis dešimčia universalių principų žmogaus teisių, darbuotojų teisių, aplinkos apsaugos ir kovos su korupcija srityse.

Universitetas jau yra nemažai nuveikęs, skatindamas atsakingą ir etišką lyderyste. Verslo etikos kursai dėstomi visų pakopų studentams, šią temą savo baigiamiesiems darbams kasmet pasirenka keletas studentų ar doktorantų. Savo patirtimi ir žiniomis ISM dalinasi ir su kitais. Universitetas bendradarbiauja su Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondu bei skaito paskaitas fondo inicijuotoje Lyderių mokykloje. Universitetas taip pat yra parėmęs M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo įsteigtą Nacionalinę moksleivių akademiją. Akademijos tikslas – globoti ir padėti itin gabiems moksleiviams, būsimiems mokslo, politikos, kultūros lyderiams.
Dirbtinio Intelekto naudojimo gidas mokymuose, mokymesi ir studentų vertinime: ČIA

Generatyvinio dirbtinio intelekto panaudojimo galimybės švietimui:
Grįžti į skilties viršų

ISM valdymas

Valdyba
Senatas
Garbės daktarai
Universiteto Valdyba – kolegialus valdymo organas. Valdyba renkama ketverių metų laikotarpiui, ją sudaro 7 nariai. Tarp svarbiausių Valdybos užduočių – rinkti universiteto rektorių, tvirtinti universiteto strategiją, vertinti universiteto veiklos organizavimą ir finansinę būklę.

ISM Valdybos nariai, 2022–2026 m.

Senatas pataria rektoriui universiteto studijų ir mokslo strategijos formavimo klausimais.

Senatą sudaro: 3 profesoriai iš kitų aukštojo mokslo institucijų/ arba žinomi verslo atstovai, 3 universiteto darbuotojai skiriami rektoriaus, 4 ISM akademiniai darbuotojai, turintys akademinį laipsnį ir 3 studentų atstovai, deleguoti ISM Studentų atstovybės (vieneriems metams).

Senato sudėtis, 2023-2025 m.

ISM garbės daktaro vardas teikiamas nuo 2008 metų už indėlį vystant ISM vadybos kompetencijas bei teigiamo universiteto įvaizdžio formavimą Lietuvoje ir užsienyje. ISM garbės daktaro vardas gali būti suteiktas tiek mokslo, tiek verslo atstovams. ISM didžiuojasi savo garbės profesoriumi Robert J. Shiller ir garbės daktarais, kurių tarpe yra G. Hofstede, I. Adizes, P. Lorange ir V. Adamkus

Atsiliepimai

Studentų atsiliepimai
Darbdavių atsiliepimai

Naudingos nuorodos

envelopephone-handsetmagnifiercrosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-upchevron-right-circle