ISM Ekonomikos doktorantūra skirta ugdyti kompetencijas, leidžiančias identifikuoti aktualias ekonomines, finansines ir visuomenės problemas, atlikti kokybiškus tyrimus ir publikuoti jų rezultatus pripažintuose tarptautiniuose mokslo žurnaluose.
Ištęstinės doktorantūros studijos suteikia galimybę profesinę karjerą derinti su doktorantūra. ISM doktorantūros studijas yra baigę vieni stipriausių šalies ekonomistų, tokie kaip dr. Nerijus Mačiulis, dr. Žygimantas Mauricas, dr. Vytautas Žukauskas ir kiti. Doktorantūros studijose įgytos žinios ir tyrimo įgūdžiai leidžia taikyti moksliniais tyrimais pagrįstus sprendimus profesinėje veikloje.
Doktorantai dalyvauja stažuotėse užsienio universitetuose ir tarptautinėse institucijose ir kartu su Ekonomikos mokslų daktaro diplomu turi galimybę gauti Europos Daktaro Sertifikatą (European Doctorate Certificate).
ISM doktorantų tyrimai apima tvarumo, pinigų politikos ir finansinio turto įvertinimo, ekonomikos sektorių tinklų analizės ir ekonomikos šokų sklidimo, šalių mokesčių konkurencijos ir įmonių mokesčių vengimo, robotizacijos, dirbtinio intelekto ir kitų technologijų poveikio finansų ir darbo rinkoms, finansų elgsenos, įmonių nemokumo ir kitų ekonomikos fenomenų pažinimą.
ISM ekonomikos doktorantūra vykdoma kartu su Vytauto Didžiojo universitetu ir Mykolo Romerio universitetu.
Dalyko tikslas – praplėsti anksčiau įgytas regresinės analizės žinias apimant specialiuosius ekonometrikos skyrius, tokius kaip heteroskedastiškumas, autoregresija, multikolinearumas, fiktyvūs kintamieji. Taip pat susipažinti su simultaninių lygčių ir laiko eilučių modeliais.
Studijų forma: individualus darbas, konsultacijos ir egzaminas.
Mokslinio darbo metodologijos dalyko tikslas – supažindinti doktorantus su socialinių mokslų (ekonomikos; vadybos ir administravimo) tyrimų prasme ir turiniu; formuoti sampratas ir įgūdžius apie mokslinio darbo elementus, įvairių socialinių mokslų metodologijų integraciją; ugdyti praktinius socialinių tyrimų rašymo ir jų aprobavimo įgūdžius; pristatyti tyrėjo paskirtį ir veikimo metodus. Dalykas turėtų paskatinti akademinius ir tiriamuosius samprotavimus apie XXI šimtmetyje galimas ir tikėtinas mokslinio darbo raidos tendencijas.
Mokslinio darbo metodologijos kurse aptariama socialinių mokslų (ekonomikos; vadybos ir administravimo) kultūra, tyrimo metodologija ir metodika.
Išklausę dalyko kursą doktorantai galės vykdyti savarankiškus socialinius tyrimus, metodiškai pagrindžiant tyrimo logiką, procesą, metodus ir eigą. Taip pat įgis praktinių kompetencijų rašyti mokslinius straipsnius, disertaciją ir jos santrauką.
Dalyko tikslas – supažindinti su šiuolaikinėmis ekonomikos teorijomis, išnagrinėti jų raidą, įdiegti sugebėjimus savarankiškai analizuoti ir vertinti makroekonominius procesus remiantis moderniomis ekonomikos teorijomis.
Studijų formos: paskaitos ir seminarai
Tematika: šiuolaikinės ekonomikos teorijos (ŠET) ir makroekonominė analizė
Dalykas skirtas analizuoti studijų turinio (curriculum) teorines koncepcijas, ypatingai akcentuojant aukštosios mokyklos didaktikos klausimus. Studijuodami šį modulį doktorantai susipažins su globalizacijos įtakojamomis švietimo kaitos tendencijomis, aukštojo mokslo įsijungimo į bendrąją ES švietimo erdvę nuostatas ir tikslus, teorinių ir praktinių studijų metu gilinsis į studijų turinio (curriculum) aukštojoje mokykloje projektavimo, organizavimo ir valdymo tendencijas, principus, pagrindines problemas bei kokybės parametrus, įgis didaktines kompetencijas, reikalingas pradedančiajam dėstytojui.
Kurso tikslas – filosofiškai, kritiškai atskleisti mokslo sąvoką, jos raidą, mokslo procesą ir jo įvairovės prielaidas, nagrinėti mokslo ir filosofijos santykį ontologiniu, epistemologiniu, metodologiniu ir paradigminiu požiūriais. Tuo tikslu nagrinėjamos šiuolaikinės mokslo filosofijos temos, svarbiausios XX-XXI a. mokslo filosofijos mokyklos, dabartinės tendencijos ir polemika. Kursas plėtoja istorinį, kritinį, dialektinį, hermeneutinį, fenomenologinį, analitinį, postmodernų ir kitus požiūrius į mokslo ir filosofijos sąveikas. Būdamas iš esmės filosofinio pobūdžio, kursas atskleidžia filosofinio tyrimo prasmę ir reikšmę disertacijos rašymui. Studijų formos: paskaitos, seminarai, savarankiškas studento darbas.
Kandidatai privalo pateikti internetinę paraišką https://my.ism.lt
Žemiau rasite galimas tematikas Lietuvių ir anglų kalbomis, bei galimus vadovus.
Stojamosios studijų įmokos mokėjimo duomenys:
Įmokos kodas: 190 Studijų kodas: 140 Mokėtojo kodas: 11999998
Gavėjas: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas
Adresas: Gedimino pr. 7, Vilnius, Lietuva
Įmonės kodas / PVM kodas.: 111963319 / LT119633113
Bankas: Luminor Bank AS
Sąskaitos Nr.: LT574010049500436891
SWIFT: AGBLLT2X
Suma: 150 € (jei mokama tik stojamoji studijų įmoka)
*Semestro kaina
tvirtina disertacijų tematikų ir doktorantų vadovų konkurso bei priėmimo į doktorantūrą atviro konkurso sąlygas ir tvarką; vykdo disertacijų tematikų ir doktorantų vadovų atranką; vykdo priėmimą į doktorantūrą; svarsto ir teikia tvirtinti doktorantų mokslinių vadovų, konsultantų kandidatūras; tarpininkauja, kad būtų paskirti konsultantai; svarsto prašymus dėl mokslinio vadovo ar konsultanto keitimo; tvirtina Ekonomikos mokslo krypties doktorantūros studijų programą ir jos pakeitimus, doktorantų darbo planus, egzaminų komisijas; teikia išvadas dėl doktorantūros studijų, mokslinių tyrimų, jų rezultatų skelbimo ir daktaro disertacijos rengimo planų ir jų vykdymo; doktoranto darbo plano terminų atidėjimo; vykdo doktorantų atestaciją; užtikrina mokslo doktorantūros sėkmingą eigą ir rūpinasi jos lygio kėlimu; įvertina parengtas daktaro disertacijas; sudaro gynimo tarybas.
Ekonomikos programos doktorantūros komitetas: