2023.09.15

D. Misiūnas: noriu, kad ISM būtų vieta, kur kuriamos geriausios studijų programos

Meet Asta Lisauskienė: The new director of the International Business and Communication Bachelor Programme 

2024.03.07

ISM SUSTAINABILITY COMMUNITY MEETUP. Global Perspectives: Revealing ESG in Mega Projects Across Different Countries

2024.03.04

REUNION '24. In unity, we find our power

2024.02.26
1 2 3 110

Nors ISM Vadybos ir ekonomikos universitetui dr. Dalius Misiūnas vadovauja jau ketverius metus, sako, kad šiais mokslo metais jaučiasi, lyg žengtų į naują pradžią. Praėjusią vasarą jis buvo išrinktas ISM rektoriumi dar vienai ketverių metų kadencijai. Rektoriaus teigimu, strateginė ISM kryptis būti „One Step Ahead“ verslo, vadybos ir ekonomikos universitetu Šiaurės Europoje nesikeis. Prisimindamas pirmąją kadenciją ir kalbėdamas apie ateitį, D. Misiūnas įvardija ambiciją, kurią toliau sieks kelti privačiam tarptautiniam universitetui, įsikūrusiam Vilniaus centre.

 

Šį rugsėjį pradedate antrąją rektoriaus kadenciją ISM universitete. Kuo ji skiriasi nuo 2019 m., kai į universitetą įžengėte pirmą kartą?

 

Jaučiu, lyg tai būtų naujas startas. Lygiai taip pat, kaip prieš ketverius metus tai buvo pradžia, taip ir dabar yra pradžia, tik ši jau kitokia. Gal tai yra stipriai susiję su tuo, kad esame naujame pastate. Negalvojau, kad tai tiek svarbu, bet jaučiu, kad universiteto persikėlimas į naują pastatą suteikia naujo starto jausmą. Žinoma, daug daugiau visko įvyko per pastaruosius ketverius metus. Tai yra vieno etapo pabaiga ir kito etapo pradžia.

 

 

Ką reiškia vadovauti universitetui, kokia tai patirtis?

 

Unikali, ypatingai vadovauti ISM universitetui. Visų pirma dėl to, kad tai nėra tipinis universitetas, jis orientuotas į ekonomikos, verslo ir vadybos kryptis. Tačiau dar labiau ši patirtis unikali dėl universiteto statuso, nes tai yra tarptautinis privatus universitetas. Vadovauti tokiai institucijai yra lyg daryti du darbus vienu metu. Reikia suvaldyti verslo organizavimo pusę, kas atrodo labai panašiai į procesus, vykstančius įmonėse. Taip pat yra ir kita unikali, akademinė ir produkto, pusė. Prasmės jausmas man yra įkvėpimo šaltinis ir sustiprinantis dalykas. Paprastai vadovaujant verslui labai retai gali jausti, kad viskas, ką darai, turi gilią prasmę. Visiems sakau, kad nėra daug organizacijų, į kurias klientai ateina tapti geresni ir jiems pavyksta. Tuo unikalus ISM.

 

Ateidamas į ISM prieš 4 metus sakėte, kad sieksite, jog universitetas taptų lankstumo, greičio, inovatyvumo ir atvirumo pavyzdžiu regione. Kodėl visa tai svarbu?

 

Aplinka labai stipriai keičiasi. Paimkime pastaruosius ketverius metus. Turėjome pandemiją, kuri pakeitė nusistovėjusią tvarką, kaip dirba žmonės. Pakeitė ekonomiką, ištisas veiklos sritis, tiekimo grandines ir privertė pergalvoti, kaip viskas veikia. Taip pat turime technologijų proveržį ir išryškėjusį dirbtinio intelekto augimą, o tai iš esmės kvestionuoja viską, pradedant tuo, kaip mes mokomės, dirbame ir kuriame verslą. ISM universitete turime sekti paskui tai, kas vyksta, spėti interpretuoti, išsiaiškinti patys ir paaiškinti kitiems bei įtraukti į programas. Kitu atveju perspektyvos tampa labai ribotos. Dėl to mums reikalingas greitis ir lankstumas. Juk galbūt tai, kuo daug metų tikėjai kaip šventa ir nepakeičiama tiesa, pasirodo, yra kvestionuojama, o nauja realybė verčia į dalykus pasižiūrėti visai kitaip. Iš kitos pusės norime progreso. Jeigu užsisėdėsi patogiai ir atrodys, kad viską žinai ir viską supranti, tai yra savęs apgaudinėjimas, o ne realus dalykas.

 

 

2019 metais ISM iš viso studijavo 1670 studentų, pernai šis skaičius siekė beveik 2000. Kaip išauginti studentų skaičių nedideliam privačiam universitetui?

 

Vienintelis būdas yra pasiūlyti itin kokybišką produktą ir paslaugą – studijas ir platformą augimui. Pagrindinė mūsų siūloma vertė žmonėms yra galimybė augti. Visų pirma profesionaliai kylant karjeros laiptais ir išmokstant naujų dalykų, kuriuos vėliau galima konvertuoti į vertę savo profesiniame gyvenime. Tačiau taip pat augti kaip žmonėms, visuomenės ir bendruomenės dalyviams, kuriant savo tinklą, mezgant ryšius, plečiant matymą, supratimą, ugdant kritinį mąstymą. Visi šie dalykai yra pagrindinės vertės dėl ko mus renkasi studentai ir dėl ko jų skaičius auga. Visais atvejais egzistuoja alternatyva – valstybės finansuojamos studijos. Todėl tai, kad žmonės ateina ir jų skaičius auga, rodo, kad mums pavyksta pasiūlyti kažką daugiau.

 

Ne mažiau kaip 50 proc. ISM akademikų turi tarptautinės patirties, universitete studijuoja studentai iš 43 skirtingų pasaulio šalių. Ar Vilnius tampa vis patrauklesne vieta studijuoti ir dirbti?

 

Kaip miestas – tikrai taip. Lietuva kaip šalis stipriai ir dideliais žingsniais eina į priekį. Matome ekonominį augimą ir kultūrinę brandą, vis didesnį atvirumą Vilniaus ir Lietuvos tarptautiškumui. Tai yra labai stiprus pozityvus postūmis. Aišku, negalime pamiršti ir geopolitinės padėties. Karas Ukrainoje atnešė iššūkių mūsų regionui. Tie, kas prieš tai labai atvirai žiūrėjo į galimybę čia studijuoti, dirbti,  gyventi ir investuoti, šiandien jau yra priversti pagalvoti apie savo pasirinkimą atidžiau. Tačiau netgi esant ir tokiai padėčiai, manau, kad perspektyva Vilniui augti ir toliau būti vieta, kur žmonės vienu metu gali patogiai studijuoti, dirbti ir gerai gyventi, yra labai šviesi.

 

 

Akcentavote, kad sieksite ir tvaraus universiteto augimo finansiškai – ką stebite šioje srityje?

 

Studentų skaičiaus augimas padeda turėti tvaresnį rezultatą. ISM rezultatas per pastaruosius ketverius metus rodė teigiamą progresą. Šiai dienai galime padaryti išvadą, kad mūsų universitetas yra finansiškai tvarus ir netgi, sakyčiau, stiprioje pozicijoje. Be abejo, šis dalykas nėra duotybė visam laikui, todėl reikia nuolatos būti lankstiems, greitiems ir atviriems. Kartu su komanda mums tikrai pavyko išvystyti keletą sėkmingų studijų programų. Džiaugiuosi tuo, ką pavyko sukurti alumnams, tai yra „Lab4Leaders“ nuolatinio žinių atnaujinimo platforma. Apskritai mūsų santykis su alumnų bendruomene sustiprėjo. Vienas didžiausių studentų augimų buvo ISM Vadovų mokykloje, o tai irgi parodo, kad gebame būti naudingi šiai bendruomenei, nes vis daugiau vadovų ateina mokytis, o tie žmonės yra tiek taupantys savo laiką, tiek kritiški. Kita sritis, kurioje turėjome tikrai solidų augimą, – magistrantūros studijos. Ten per ketverius metus turime dvi naujas studijų programas. Aš manau, kad naujų programų atsiradimas yra vienas kertinių faktorių, nes iki tol universitetas bene septynerius metus neturėjo naujų produktų, o jie yra būtini, kad išliktume dinamiškai gyvi, kad judėtume į priekį. Tiek esamų programų atnaujinimas, tiek naujų atsiradimas leidžia mums neužmigti ir judėti. Tai lėmė ir finansinio tvarumo didėjimo greitį. Finansinė padėtis vis dar išlieka svarbiu aspektu, nes, kaip ir sakiau, mes unikalūs tuo, kad valstybė mūsų nefinansuoja. Tai reiškia, kad viskas, ką mes darome, privalo turėti realią vertę tiems, kas naudojasi mūsų paslaugomis.

 

Šiemet per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad ISM persikelia į buvusias Vilniaus centrinio pašto patalpas, atgaivintas unikalus sostinės statinys – koks iššūkis tai buvo universitetui?

 

Milžiniškas iššūkis. Tai yra projektas, pareikalavęs daugiausiai mano laiko ir, be abejo, kitų žmonių energijos ir pastangų. Jau nekalbant apie tai, kad iš mūsų pusės buvo milžiniška investicija tinkamai pastatą įrengti. Taip pat tai buvo didelis teigiamas pokytis. Kai pirmi žmonės jau galėjo pamatyti, kaip atrodo naujieji ISM namai, aš su jauduliu laukiau reakcijų. Buvau pasiruošęs ir teigiamoms, ir neigiamoms, nes ankstesnieji mūsų rūmai buvo labai įspūdingi ir žmonės tikrai juos mylėjo. Buvo abejonių, ar tikrai galima sukurti kažką geriau. Galiu atvirai pasakyti, kad nuo mūsų įsikėlimo aš negirdėjau nė vieno neigiamo atsiliepimo. Tai mane įkvepia, nes tiek iš studentų, tiek iš dėstytojų, tiek iš verslo bendruomenės ir iš Vilniaus miestiečių girdžiu komplimentus. O vienintelė kritika buvo ta, kad universiteto užrašas ant pastato durų yra tik anglų kalba. Tačiau tai buvo galima gana lengvai išspręsti – dabar mes turime užrašus ir anglų, ir lietuvių kalba.

 

 

Kokiomis mintimis pradedate šiuos mokslo metus, ar ateinančių 4 metų laikotarpyje keisis ISM strateginė kryptis?

 

Pradedant nuo antrosios klausimo dalies, nemanau, kad ISM strategija iš esmės keisis. Mes vis dar sieksime ir būsime „One Step Ahead“ verslo universitetas Šiaurės Europoje ir, manau, kad tai labai tinkama kryptis. Ji atitinka tiek universiteto istoriją, tiek ateitį. O kokios mano mintys yra šiuo metu? Geras nusiteikimas, nes ką tik užbaigėme priėmimą ir startuojame su tikrai solidžiais studentų skaičiais. Toliau augame ir ne tik skaičiumi, bet ir kokybe. Matome, kad mus renkasi vis daugiau gerai mokyklas pabaigusių mokinių, vis daugiau vadovų, vis daugiau žmonių, kurie įgyja kitą išsilavinimą ir papildomai ieško vadybos, ekonomikos, finansų žinių bei renkasi ISM magistrantūros studijas. Visomis prasmėmis nuotaika yra gera. Žinoma, kai gauni daug pasitikėjimo, visada yra iššūkis tą pasitikėjimą pateisinti ir nenuvilti. Tai reiškia, kad ISM kokybė ir toliau turės būti aukščiausias prioritetas ir mes turėsime judėti, stengtis, bandyti, patys mokytis tam, kad tai, ką darome dėl savo studentų, kurtų jiems vertę.

 

Kokius svarbiausius projektus numatote per ateinančius 4 metus?

 

Aš noriu ISM kelti ambiciją būti ta vieta, kur kuriamos geriausios studijų programos. Iššūkis bus pagauti kryptis, kurios labiausiai augs. Užtikrinti, kad viduje yra žmonių bendruomenė, kalbu apie dėstytojus ir akademikus, kurie norės tas programas kurti ir vėliau jas pateikti ir dėstyti mūsų studentams, perduoti savo sukurtas žinias. Tai yra tikrai rimtas iššūkis ir jis yra nuolatinis. Negali jo vieną kartą paimti ir visam laikui išspręsti. Ir vis dėlto, manau, kad mes galime, mokame tai daryti, tiesiog turime kartu rasti energijos ir motyvacijos.

 

 

Kokį ryšį stengiatės kurti su ISM studentais?

 

Kiek įmanoma nuoširdesnį ir paprastesnį. Aš manau, kad mes visi esame vienos bendruomenės nariai ir tai yra esminė ISM stiprybė. Tai yra bendruomenė, turinti labai aiškų bendrą mokymosi ir tobulėjimo tikslą. Šioje bendruomenėje nėra išskirti socialiniai sluoksniai ar hierarchija. Aš tikrai labai džiaugiuosi turėdamas galimybę pakalbėti su studentais ir netgi su moksleiviais, kurie dar nėra studentai ir dar tik svarsto studijuoti ISM. Per tuos ketverius metus esu aplankęs virš 100 Lietuvos mokyklų ir aktų salėse kalbėjęs būsimiems studentams. Daug galima išgirsti, suprasti ir išmokti iš bakalauro ir magistrantūros studentų, kurie yra naujos kartos atstovai. Man labai artima ir besimokančių vadovų bendruomenė, nes aš pats daug metų praleidau versle ir galiu visai gerai suprasti jų rūpesčius, džiaugsmus ir rasti bendrą kalbą. Paprastas ir nuoširdus bendravimas, nesiskirstant vaidmenimis, teikia energijos ir sukuria daug vertės.

 

Kuo pasižymi ISM studentai?

 

Jie yra drąsūs ir linkę veikti. Jie nori ir siekia daugiau. Jie pakankamai pasitiki savimi, kad suprastų, jog niekas kitas, bet tik jie patys užtikrins sau sėkmę. Manau, kad jie taip pat turi bendrumo jausmą, supranta, kad į ISM žmonės ateina ne šiaip sau ir, jeigu jau jie visi čia yra, vadinasi, egzistuoja kažkas bendro ir kartu galima nuveikti daugiau negu atskirai.

 

Ką svarbiausia, Jūsų nuomone, studentai gali išsinešti iš studijų ISM?

 

Gebėjimą kritiškai mąstyti. Gebėjimą komunikuoti. Pasitikėjimą savimi. Norą ir įgūdžius dirbti komandoje. Lyderystę savyje ir supratimą, kad mokomės visą gyvenimą.

 

 

Ne vienas sako, kad ISM justi stiprus bendruomenės jausmas. Kodėl svarbu suburti ir turėti bendruomenę?

 

Bendruomenė mus sustiprina. Natūralus jausmas žmogui siekti bendrystės ir būti socialiam. Kai tai eina kartu su noru būti sėkmingiems, kurti vertę, verslus ir daryti kažką naujo, didelio ir gero, tai bendruomenė tampa dar labiau artima. Yra vadovėliai, kompiuteriai ir žinios, bet svarbiausia yra žmonės. Manau, kad bendruomenė yra didžiausia ISM vertybė.

Nors ISM Vadybos ir ekonomikos universitetui dr. Dalius Misiūnas vadovauja jau ketverius metus, sako, kad šiais mokslo metais jaučiasi, lyg žengtų į naują pradžią. Praėjusią vasarą jis buvo išrinktas ISM rektoriumi dar vienai ketverių metų kadencijai. Rektoriaus teigimu, strateginė ISM kryptis būti „One Step Ahead“ verslo, vadybos ir ekonomikos universitetu Šiaurės Europoje nesikeis. Prisimindamas pirmąją kadenciją ir kalbėdamas apie ateitį, D. Misiūnas įvardija ambiciją, kurią toliau sieks kelti privačiam tarptautiniam universitetui, įsikūrusiam Vilniaus centre.

 

Šį rugsėjį pradedate antrąją rektoriaus kadenciją ISM universitete. Kuo ji skiriasi nuo 2019 m., kai į universitetą įžengėte pirmą kartą?

 

Jaučiu, lyg tai būtų naujas startas. Lygiai taip pat, kaip prieš ketverius metus tai buvo pradžia, taip ir dabar yra pradžia, tik ši jau kitokia. Gal tai yra stipriai susiję su tuo, kad esame naujame pastate. Negalvojau, kad tai tiek svarbu, bet jaučiu, kad universiteto persikėlimas į naują pastatą suteikia naujo starto jausmą. Žinoma, daug daugiau visko įvyko per pastaruosius ketverius metus. Tai yra vieno etapo pabaiga ir kito etapo pradžia.

 

 

Ką reiškia vadovauti universitetui, kokia tai patirtis?

 

Unikali, ypatingai vadovauti ISM universitetui. Visų pirma dėl to, kad tai nėra tipinis universitetas, jis orientuotas į ekonomikos, verslo ir vadybos kryptis. Tačiau dar labiau ši patirtis unikali dėl universiteto statuso, nes tai yra tarptautinis privatus universitetas. Vadovauti tokiai institucijai yra lyg daryti du darbus vienu metu. Reikia suvaldyti verslo organizavimo pusę, kas atrodo labai panašiai į procesus, vykstančius įmonėse. Taip pat yra ir kita unikali, akademinė ir produkto, pusė. Prasmės jausmas man yra įkvėpimo šaltinis ir sustiprinantis dalykas. Paprastai vadovaujant verslui labai retai gali jausti, kad viskas, ką darai, turi gilią prasmę. Visiems sakau, kad nėra daug organizacijų, į kurias klientai ateina tapti geresni ir jiems pavyksta. Tuo unikalus ISM.

 

Ateidamas į ISM prieš 4 metus sakėte, kad sieksite, jog universitetas taptų lankstumo, greičio, inovatyvumo ir atvirumo pavyzdžiu regione. Kodėl visa tai svarbu?

 

Aplinka labai stipriai keičiasi. Paimkime pastaruosius ketverius metus. Turėjome pandemiją, kuri pakeitė nusistovėjusią tvarką, kaip dirba žmonės. Pakeitė ekonomiką, ištisas veiklos sritis, tiekimo grandines ir privertė pergalvoti, kaip viskas veikia. Taip pat turime technologijų proveržį ir išryškėjusį dirbtinio intelekto augimą, o tai iš esmės kvestionuoja viską, pradedant tuo, kaip mes mokomės, dirbame ir kuriame verslą. ISM universitete turime sekti paskui tai, kas vyksta, spėti interpretuoti, išsiaiškinti patys ir paaiškinti kitiems bei įtraukti į programas. Kitu atveju perspektyvos tampa labai ribotos. Dėl to mums reikalingas greitis ir lankstumas. Juk galbūt tai, kuo daug metų tikėjai kaip šventa ir nepakeičiama tiesa, pasirodo, yra kvestionuojama, o nauja realybė verčia į dalykus pasižiūrėti visai kitaip. Iš kitos pusės norime progreso. Jeigu užsisėdėsi patogiai ir atrodys, kad viską žinai ir viską supranti, tai yra savęs apgaudinėjimas, o ne realus dalykas.

 

 

2019 metais ISM iš viso studijavo 1670 studentų, pernai šis skaičius siekė beveik 2000. Kaip išauginti studentų skaičių nedideliam privačiam universitetui?

 

Vienintelis būdas yra pasiūlyti itin kokybišką produktą ir paslaugą – studijas ir platformą augimui. Pagrindinė mūsų siūloma vertė žmonėms yra galimybė augti. Visų pirma profesionaliai kylant karjeros laiptais ir išmokstant naujų dalykų, kuriuos vėliau galima konvertuoti į vertę savo profesiniame gyvenime. Tačiau taip pat augti kaip žmonėms, visuomenės ir bendruomenės dalyviams, kuriant savo tinklą, mezgant ryšius, plečiant matymą, supratimą, ugdant kritinį mąstymą. Visi šie dalykai yra pagrindinės vertės dėl ko mus renkasi studentai ir dėl ko jų skaičius auga. Visais atvejais egzistuoja alternatyva – valstybės finansuojamos studijos. Todėl tai, kad žmonės ateina ir jų skaičius auga, rodo, kad mums pavyksta pasiūlyti kažką daugiau.

 

Ne mažiau kaip 50 proc. ISM akademikų turi tarptautinės patirties, universitete studijuoja studentai iš 43 skirtingų pasaulio šalių. Ar Vilnius tampa vis patrauklesne vieta studijuoti ir dirbti?

 

Kaip miestas – tikrai taip. Lietuva kaip šalis stipriai ir dideliais žingsniais eina į priekį. Matome ekonominį augimą ir kultūrinę brandą, vis didesnį atvirumą Vilniaus ir Lietuvos tarptautiškumui. Tai yra labai stiprus pozityvus postūmis. Aišku, negalime pamiršti ir geopolitinės padėties. Karas Ukrainoje atnešė iššūkių mūsų regionui. Tie, kas prieš tai labai atvirai žiūrėjo į galimybę čia studijuoti, dirbti,  gyventi ir investuoti, šiandien jau yra priversti pagalvoti apie savo pasirinkimą atidžiau. Tačiau netgi esant ir tokiai padėčiai, manau, kad perspektyva Vilniui augti ir toliau būti vieta, kur žmonės vienu metu gali patogiai studijuoti, dirbti ir gerai gyventi, yra labai šviesi.

 

 

Akcentavote, kad sieksite ir tvaraus universiteto augimo finansiškai – ką stebite šioje srityje?

 

Studentų skaičiaus augimas padeda turėti tvaresnį rezultatą. ISM rezultatas per pastaruosius ketverius metus rodė teigiamą progresą. Šiai dienai galime padaryti išvadą, kad mūsų universitetas yra finansiškai tvarus ir netgi, sakyčiau, stiprioje pozicijoje. Be abejo, šis dalykas nėra duotybė visam laikui, todėl reikia nuolatos būti lankstiems, greitiems ir atviriems. Kartu su komanda mums tikrai pavyko išvystyti keletą sėkmingų studijų programų. Džiaugiuosi tuo, ką pavyko sukurti alumnams, tai yra „Lab4Leaders“ nuolatinio žinių atnaujinimo platforma. Apskritai mūsų santykis su alumnų bendruomene sustiprėjo. Vienas didžiausių studentų augimų buvo ISM Vadovų mokykloje, o tai irgi parodo, kad gebame būti naudingi šiai bendruomenei, nes vis daugiau vadovų ateina mokytis, o tie žmonės yra tiek taupantys savo laiką, tiek kritiški. Kita sritis, kurioje turėjome tikrai solidų augimą, – magistrantūros studijos. Ten per ketverius metus turime dvi naujas studijų programas. Aš manau, kad naujų programų atsiradimas yra vienas kertinių faktorių, nes iki tol universitetas bene septynerius metus neturėjo naujų produktų, o jie yra būtini, kad išliktume dinamiškai gyvi, kad judėtume į priekį. Tiek esamų programų atnaujinimas, tiek naujų atsiradimas leidžia mums neužmigti ir judėti. Tai lėmė ir finansinio tvarumo didėjimo greitį. Finansinė padėtis vis dar išlieka svarbiu aspektu, nes, kaip ir sakiau, mes unikalūs tuo, kad valstybė mūsų nefinansuoja. Tai reiškia, kad viskas, ką mes darome, privalo turėti realią vertę tiems, kas naudojasi mūsų paslaugomis.

 

Šiemet per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad ISM persikelia į buvusias Vilniaus centrinio pašto patalpas, atgaivintas unikalus sostinės statinys – koks iššūkis tai buvo universitetui?

 

Milžiniškas iššūkis. Tai yra projektas, pareikalavęs daugiausiai mano laiko ir, be abejo, kitų žmonių energijos ir pastangų. Jau nekalbant apie tai, kad iš mūsų pusės buvo milžiniška investicija tinkamai pastatą įrengti. Taip pat tai buvo didelis teigiamas pokytis. Kai pirmi žmonės jau galėjo pamatyti, kaip atrodo naujieji ISM namai, aš su jauduliu laukiau reakcijų. Buvau pasiruošęs ir teigiamoms, ir neigiamoms, nes ankstesnieji mūsų rūmai buvo labai įspūdingi ir žmonės tikrai juos mylėjo. Buvo abejonių, ar tikrai galima sukurti kažką geriau. Galiu atvirai pasakyti, kad nuo mūsų įsikėlimo aš negirdėjau nė vieno neigiamo atsiliepimo. Tai mane įkvepia, nes tiek iš studentų, tiek iš dėstytojų, tiek iš verslo bendruomenės ir iš Vilniaus miestiečių girdžiu komplimentus. O vienintelė kritika buvo ta, kad universiteto užrašas ant pastato durų yra tik anglų kalba. Tačiau tai buvo galima gana lengvai išspręsti – dabar mes turime užrašus ir anglų, ir lietuvių kalba.

 

 

Kokiomis mintimis pradedate šiuos mokslo metus, ar ateinančių 4 metų laikotarpyje keisis ISM strateginė kryptis?

 

Pradedant nuo antrosios klausimo dalies, nemanau, kad ISM strategija iš esmės keisis. Mes vis dar sieksime ir būsime „One Step Ahead“ verslo universitetas Šiaurės Europoje ir, manau, kad tai labai tinkama kryptis. Ji atitinka tiek universiteto istoriją, tiek ateitį. O kokios mano mintys yra šiuo metu? Geras nusiteikimas, nes ką tik užbaigėme priėmimą ir startuojame su tikrai solidžiais studentų skaičiais. Toliau augame ir ne tik skaičiumi, bet ir kokybe. Matome, kad mus renkasi vis daugiau gerai mokyklas pabaigusių mokinių, vis daugiau vadovų, vis daugiau žmonių, kurie įgyja kitą išsilavinimą ir papildomai ieško vadybos, ekonomikos, finansų žinių bei renkasi ISM magistrantūros studijas. Visomis prasmėmis nuotaika yra gera. Žinoma, kai gauni daug pasitikėjimo, visada yra iššūkis tą pasitikėjimą pateisinti ir nenuvilti. Tai reiškia, kad ISM kokybė ir toliau turės būti aukščiausias prioritetas ir mes turėsime judėti, stengtis, bandyti, patys mokytis tam, kad tai, ką darome dėl savo studentų, kurtų jiems vertę.

 

Kokius svarbiausius projektus numatote per ateinančius 4 metus?

 

Aš noriu ISM kelti ambiciją būti ta vieta, kur kuriamos geriausios studijų programos. Iššūkis bus pagauti kryptis, kurios labiausiai augs. Užtikrinti, kad viduje yra žmonių bendruomenė, kalbu apie dėstytojus ir akademikus, kurie norės tas programas kurti ir vėliau jas pateikti ir dėstyti mūsų studentams, perduoti savo sukurtas žinias. Tai yra tikrai rimtas iššūkis ir jis yra nuolatinis. Negali jo vieną kartą paimti ir visam laikui išspręsti. Ir vis dėlto, manau, kad mes galime, mokame tai daryti, tiesiog turime kartu rasti energijos ir motyvacijos.

 

 

Kokį ryšį stengiatės kurti su ISM studentais?

 

Kiek įmanoma nuoširdesnį ir paprastesnį. Aš manau, kad mes visi esame vienos bendruomenės nariai ir tai yra esminė ISM stiprybė. Tai yra bendruomenė, turinti labai aiškų bendrą mokymosi ir tobulėjimo tikslą. Šioje bendruomenėje nėra išskirti socialiniai sluoksniai ar hierarchija. Aš tikrai labai džiaugiuosi turėdamas galimybę pakalbėti su studentais ir netgi su moksleiviais, kurie dar nėra studentai ir dar tik svarsto studijuoti ISM. Per tuos ketverius metus esu aplankęs virš 100 Lietuvos mokyklų ir aktų salėse kalbėjęs būsimiems studentams. Daug galima išgirsti, suprasti ir išmokti iš bakalauro ir magistrantūros studentų, kurie yra naujos kartos atstovai. Man labai artima ir besimokančių vadovų bendruomenė, nes aš pats daug metų praleidau versle ir galiu visai gerai suprasti jų rūpesčius, džiaugsmus ir rasti bendrą kalbą. Paprastas ir nuoširdus bendravimas, nesiskirstant vaidmenimis, teikia energijos ir sukuria daug vertės.

 

Kuo pasižymi ISM studentai?

 

Jie yra drąsūs ir linkę veikti. Jie nori ir siekia daugiau. Jie pakankamai pasitiki savimi, kad suprastų, jog niekas kitas, bet tik jie patys užtikrins sau sėkmę. Manau, kad jie taip pat turi bendrumo jausmą, supranta, kad į ISM žmonės ateina ne šiaip sau ir, jeigu jau jie visi čia yra, vadinasi, egzistuoja kažkas bendro ir kartu galima nuveikti daugiau negu atskirai.

 

Ką svarbiausia, Jūsų nuomone, studentai gali išsinešti iš studijų ISM?

 

Gebėjimą kritiškai mąstyti. Gebėjimą komunikuoti. Pasitikėjimą savimi. Norą ir įgūdžius dirbti komandoje. Lyderystę savyje ir supratimą, kad mokomės visą gyvenimą.

 

 

Ne vienas sako, kad ISM justi stiprus bendruomenės jausmas. Kodėl svarbu suburti ir turėti bendruomenę?

 

Bendruomenė mus sustiprina. Natūralus jausmas žmogui siekti bendrystės ir būti socialiam. Kai tai eina kartu su noru būti sėkmingiems, kurti vertę, verslus ir daryti kažką naujo, didelio ir gero, tai bendruomenė tampa dar labiau artima. Yra vadovėliai, kompiuteriai ir žinios, bet svarbiausia yra žmonės. Manau, kad bendruomenė yra didžiausia ISM vertybė.

magnifiercrosschevron-downarrow-up