Vadovų Magistrantūra (MM)

Finansų strategija ir valdymas

Modulis
Registruotis konsultacijai
Šis modulis skirtas vadovams, siekiantiems modernizuoti požiūrį į įmonės finansų valdymą bei strategijos plėtojimą atsispiriant nuo tradicinio požiūrio, pasižyminčiu kaštų mažinimo principu ir ėjimu link vertės didinimo finansų strategijos, užtikrinančios ilgalaikį verslo tvarumą.
Dr. Tamara Mauricė
Modulio vadovė
Finansų strategija ir valdymas
Modulio tikslas
Modulis siekia padėti verslo savininkams bei vadovams identifikuoti maksimalią naudą verslui užtikrinančius finansinius sprendimus.
Kam vertėtų rinktis šį modulį?
Modulis skirtas verslo savininkams bei įvairaus lygmens vadovams, kurių gebėjimas analizuoti bei vertinti finansinę verslo būklę ir priimti finansinius sprendimus, atsižvelgiant į šiuolaikinį kontekstą bei išnaudojant naujausias finansų rinkų teikiamas galimybes didins verslo ir įmonės vertę.
Modulio rezultatai
Baigę modulį gebėsite parinkti tinkamiausią finansų strategiją savo organizacijai, suprasdami, kaip investuoti pelną, išmanydami tradicinius bei naujausius finansų instrumentus ir galimas finansines rizikas.
Lietuvių kalba
1 semestras
2023 m. ruduo
Išsami informacija apie modulį
Apie modulį
Ką išmoksite?
Pagrindinės temos
Dėstytojai
Apie modulį

Apie modulį 

 

Modulio turinys aktualus ne tik finansų vadovams: pasirinkta įmonės finansų strategijos filosofija turi būti aiškiai suvokiama visose įmonės grandyse, tokiu būdu didinant atskirų įmonės segmentų sinergiją vertės kūrimo procese.  

 

Modulio pagrindas apima esminius finansų valdymo aspektus – verslo finansavimo alternatyvų vertinimą bei lėšų investavimo strategijų pasirinkimą. Šių esminių gairių kontekste modulis plėtoja verslo vertinimo, finansinės rizikos, pinigų srautų planavimo, vertės paskirstymo, finansinių technologijų (FinTech) bei verslo plėtros vykdant susiliejimus ir įsigijimus temas. Dėstomi dalykai nagrinėja ne tik šiandienos, bet ir rytojaus verslo finansinių iššūkių sprendimus pasitelkiant mokslo suformuotas teorines ir metodologines žinias bei naujausias finansų rinkų galimybes.  

 

Modulyje yra mokomasi sprendžiant realias verslo problemas, vertinant esamus naujausius finansų instrumentus, apjungiant finansų teoriją ir nuolat besikeičiančią praktinę verslo aplinką.  

 

Rengdami grupinį tiriamąjį darbą, studijų dalyviai turi galimybę išspręsti jiems rūpimą praktinę įmonės ar individualaus investuotojo problemą, pavyzdžiui, išrinkti optimalią investavimo alternatyvą; nustatyti veiksnius, darančius įtaką įmonės akcijų vertei; suformuoti optimalias finansinės rizikos mažinimo priemones. 

 

Modulio dalyviai pasisemia ne tik būtinų teorinių finansų valdymo žinių, bet tai pat yra supažindinami su platesniu finansų temų kontekstu, mokosi spręsti realius finansinius verslo iššūkius praktinių užduočių metu, diskutuoja su finansų strategijos ir valdymo teoretikais bei praktikais. 

 

 

Ką išmoksite?

Ką išmoksite? 

 

Modulis suteikia ne tik būtinas teorines finansų valdymo žinias, bet ir supažindina studentus su realiais verslo finansų iššūkiais. Vienas svarbiausių bet kokio verslo iššūkių – resursų trūkumas – krizės metu tampa dar aktualesnis. Turėdami ribotus išteklius, privalome būti tikri, jog renkamės labiausiai ekonominę vertę didinančius projektus bei atsisakome nenaudingų alternatyvų. Paskaitų metu mokomės skirtingų projektų vertinimo metodų, padedančių užtikrinti didžiausią vertę kuriančių sprendimų priėmimą. 

 

Be to, iššūkių akivaizdoje esame labiau linkę priimti neracionalius sprendimus, kurie gali turėti ilgalaikę įtaką verslui. Nagrinėdami Elgsenos finansų (Behavioral Finance) temas, sužinome sprendimų priėmimų anatomiją, šališkumus, kurie daro įtaką mūsų sprendimų priėmimo procesui bei mokomės juos pažinti ir kontroliuoti. 

 

Taigi baigę modulį gebėsite spręsti esminius finansinius klausimus: kaip tinkamai pritraukti lėšas bei efektyviai investuoti sukauptą pelną? Kaip įvertinti finansinių sprendimų alternatyvas ir optimaliai išnaudoti tradicinius bei naujausius finansų instrumentus, atsižvelgiant į pasirinktą verslo modelį? Kaip įvertinti galimas rizikas, siekiant plėsti verslą tarptautinėse rinkose? Kaip kontroliuoti ir užkirsti kelią galimam darbuotojų finansiniam sukčiavimui įmonėje, tokiu būdu užtikrinant tvaresnį verslo vystymo modelį? Kokias galimybes verslui šiandien suteikia finansų technologijos ir inovacijos? Kodėl dauguma verslo susijungimų ir įsigijimų neatneša numatytos sinerginės naudos? Kaip atpažinti neracionalius finansinius sprendimus ir sumažinti jų neigiamą įtaką verslui? 

Pagrindinės temos

Pagrindinės modulio temos:

 • Modulio įvadas. Finansų rinkų ir įmonės finansų evoliucija
 • Bendrovių valdysena
 • Įmonių rūšys. Akcijų birža
 • Finansinių ataskaitų analizė
 • Investicinių projektų vertinimo metodai
 • Įmonės vertės nustatymas
 • Kapitalo struktūros pasirinkimo alternatyvos
 • Apyvartinio kapitalo valdymas
 • Apyvartinio kapitalo valdymas
 • Trumpalaikio finansavimo sprendimai
 • Ilgalaikio finansavimo sprendimai
 • Grynojo pelno paskirstymo sprendimai
 • Įmonės finansinės rizikos valdymo sprendimai
 • Tarptautinių įmonių finansų valdymo ypatumai
 • Investicijos į vertybinius popierius ir jų vertinimas
 • Verslo susijungimai ir įsigijimai
 • Finansinių sprendimų priėmimas elgsenos finansų (Behavioral Finance) ir psichologijos kontekste
Dėstytojai
Kaip veikia Vadovų Magistrantūra (MM)?
1.
Identifikuok žinių poreikį
2.
Pasirink modulį
3.
3 moduliai + MBD = Magistro diplomas
4.
Rinkis kitus modulius ir tęsk mokymąsi visą gyvenimą
2023 M.
Kiti rudens semestro moduliai
KONSULTACIJA

Svarstote apie studijas?

Registruokitės į asmeninę konsultaciją ir padėsime išsirinkti Jums tinkamiausią mokymosi programą!
Registruotis konsultacijai
magnifiercrosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-upchevron-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram